Překladač německých vět
Vznik a vývoj němčiny
Společně s ruštinou němčina suverénně mezi jazyky kraluje napříč Evropou. Německy pak v celosvětovém měřítku mluví zhruba 200 milionů lidí.
Proto se nám Čechům může poměrně snadno stát, že se s němčinou potkáme hned v závěsu za angličtinou. Na co se při tomhle setkání musíte připravit? A opravdu o Němcích platí, že jsou to tak trochu „studení čumáci”?
Ještě naše prababičky si s němčinou důvěrně tykaly. Úředním jazykem českých zemí byla v průběhu 19. století totiž právě němčina. Zásluhou českých buditelů sice nakonec i dnes mluvíme odlišnou řečí než naši němečtí a rakouští sousedé, neznamená to však, že bychom si nemohli vzájemně lépe porozumět také na prahu 21. století.
Perličky z německých slovíček
Ostatně věděli jste, že pravý český knedlík, na který jsme ve spojení s vepřovou a zelím tak hrdí, má svůj původ v němčině? Pokud si v rakouské či německé restauraci poručíte der Knödel, na stole vám přistane typická příloha z těsta. Dlužni jsme si ovšem v tomto směru nezůstali nijak. Také čeština dala některé výrazy němčině. Do spisovné němčiny jsme tak otiskli například výrazy jako das Petschaft neboli pečeť. Mnoho výrazů bylo přejato i v rámci krajových nářečí tam, kde území navzájem těsně sousedila. Češtině je blízká i německá gramatika, ve srovnání s angličtinou například „zná” skloňování, díky čemuž je pro našince mnohem pochopitelnější.
Zaujal vás jazyk, který je nám geograficky i historicky blízký? Nejste si ale stále tak úplně jisti při překladu? Pak stačí požadovanou větu nebo odstavec vložit do formuláře a nechat si jej přeložit online česko-německým překladačem. Zvládne text v limitu až 1 000 znaků, a to v obou směrech překladu, tedy jak z němčiny do češtiny, tak i nazpět. Díky rychlému překladu si usnadníte učení i porozumění nejrůznějším typům textů.
Němčina vás zaručeně začne bavit. Věděli jste, že typické je pro ni nakonec i to, že může tvořit v podstatě libovolně dlouhá slova? Mnohá jsou oříškem i pro rodilého mluvčího a to donedávna nejdelší mělo hned 64 písmen.